چرا باید اپلیکیشن موبایل داشته باشیم؟

آیا به عنوان صاحب یک کسب وکار به این مساله فکر می‌کنید که چرا باید اپلیکیشن موبایل داشته باشیم؟ با ما همراه باشید.

با توجه به اینکه در حال حاضر استفاده از گوشی همراه به شدت افزایش یافته است و در هر خانواده‌ای از کودک ۷ ساله تا پیرزن ۷۰ ساله، حداقل یک گوشی موبایل دارد، اهمیت اپلیکیشن‌های موبایل برای کسب وکارها بیش از پیش شده است. طبق آماری که گوگل ارائه کرده است، افراد برای جست‌وجو در اینترنت از گوشی‌های هوشمند بیشتر از مرورگرهای لپ‌تاپ یا پی‌سی استفاده می‌کنند و اهمیت این موضوع به ما پاسخ می‌دهد که چرا باید اپلیکیشن موبایل داشته باشیم.

به عنوان صاحب یک کسب وکار یا کسی که به فکر راه انداختن یک بیزینس هستید باید بدانید اکنون اپ‌های موبایل برای شما یک ضرورت بوده و اگر سری به استورهایی مثل گوگل پلی، کافه بازار یا اپ‌استور بزنید متوجه افزایش بی‌شمار برنامه‌‌های موبایل و درآمدزایی آن‌ها خواهید شد.

چرا باید اپلیکیشن موبایل داشته باشیم ؟ برای پیشی گرفتن از رقیبان

حال که دنیا پر از اپلیکیشن‌های متنوع است و مردم این چنین نسبت به این برنامه‌ها رغبت نشون دادند، وقت آن است که سری در میان رقبا بالا بیاورید و هرچه زودتر برای بیزینس‌تان یک اپ طراحی کنید.  اینگونه مشتریان شما را به عنوان یک برند متمایز، پیش‌رو خواهند شناخت و این بهترین تبلیغ برای کسب‌وکار شما خواهد بود.


راحت‌تر و سریع‌تر با مشتریان در ارتباط باشید.

وقتی اپلیکیشن شما در گوشی مشتری‌ها نصب باشد، نام برند شما همیشه برای آن‌ها یادآوری می‌شود! با آنکه اپلیکیشن‌های موبایل امکانات زیادی دارند ولی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها، نزدیک کردن مشتری‌ها به شما خواهد بود. احساس نزدیکی مشتریان به کسب‌وکار یکی از مواردی است که از بازدیدکنندگان، مشتریان وفادار برای برند می‌سازد.

با استفاده از اپلیکیشن موبایل قادر خواهید بود که مشتریان‌تان را دسته‌بندی کنید. مشتریان بر اساس سابقه خرید، موقعیت مکانی، سن و جنسیت آن‌ها و غیره قابل دسته‌بندی هستند. این آمار ارزشمند برای هدفمندتر کردن کمپین‌های تبلیغاتی‌تان بسیار کارآمد هستند.  با آنالیز این دیتا همچنین می‌توانید مشتریان را بر أساس سوابق خریدشان در رده‌های مختلف (مانند مشتریان وفادار، طلایی و غیره) بگذارید تا برای قدردانی یا ارسال کد تخفیف، دسترسی راحت‌تری به مشتری‌ها داشته باشید.

هزینه‌های بازاریابی را کاهش دهید.

دیگر نیازی نیست که هزینه های گزافی را صرف چاپ کاتالوگ و پوستر کنید. با ساختن یک اپلیکیشن می‌توانید همه‌ی بنرهای تبلیغاتی خود را بر روی موبایل به مشتریان نشان دهید.

مشتریان خود را افزایش دهید.

با بروزرسانی محصولات در اپلیکیشن، می توانید مشتریان‌تان را از جدیدترین محصولات و همچنین تخفیفات آگاه کنید تا از آخرین اخبار برند شما مطلع شوند. مزایای داشتن اپلیکیشن، این امکان را به وجود می‌آورد که مشتریان، اپ شما را به دیگران معرفی کنند و همانگونه که آگاه هستید، این روش تبلیغات، بهترین روش بازاریابی است.

چرا اپلیکیشن داشته باشیم؟ از طریق اپلیکیشن های موبایلی می‌توانید برخی اطلاع‌رسانی‌ها را به شکل طریق پوش ناتیفیکیشن به مشتریانی که اپ شما را دارند، بفرستید و امکان بازدید از برندتان را افزایش دهید.

اپ‌های موبایل امکانات بسیار وسیعی را در اختیار فروشندگان و خریداران می‌گذارد، اطلاعاتی از قبیل؛ اطلاعات فروشنده و همچنین اطلاعات تماس مشتریان، قیمت خدمات یا محصولات، جدیدترین محصولات و خدمات، تخفیف‌‌های فصلی و موجودی کالاها، امکان جست‌وجو کالا یا خدمت، چت کردن و ارتباط سریع خریدار با فروشنده و بسیاری از امکانات دیگر ک هبا توجه به نیاز صاحب کسب‌وکار می‌توان به امکانات اپلیکیشن اضافه نمود.

سهمِ خود از بازار را افزایش دهید.

با طراحی یک اپلیکیشن برای موبایل، شعبه‌ی دیگری از فروشگاه خود را بر روی گوشی مشتریان راه‌اندازی خواهید کرد. شاید برای‌تان سوال به وجود آمده باشد که وقتی کسب وکارتان، وبسایت دارد، چرا باید اپلیکیشن موبایل داشته باشیم؟ مزیت اپ‌ها در این مورد این است که قابلیت استفاده در حال آفلاین برای آن وجود دارد در حالی که برای استفاده از وبسایت، دسترسی به اینترنت امری اجتناب ناپذیر است. ایجاد اپلیکیشن موبایل باعث می‌شود که مشتریان هرگاه در حال کار با گوشی موبایل‌شان هستند، اپ شما را نیز ببینند و این مزیت هوشمندانه باعث بیشتر دیده شدن برند شما نسبت به سایر رقبا در بازار خواهد شد.

مطمن باشید که مشتریان روی برندهایی که اپلیکیش دارند، حساب دیگری باز می‌کنند و از آنجا کسب‌وکارهایی زیادی در ایران اپلیکیشن ندارند، طراحی اپ امتیاز بزرگی برای شما خواهد بود.

اپلیکیشن پناهگاه آخر است!

اگر بازار محصولات یا خدمات شما، سریع‌تر به این سوال که چرا باید اپلیکیشن داشته باشیم، پاسخ خواهید داد! سرگذشت تلگرام و سایر اپلیکیشن‌های خارجی را به خاطر آورید. هیچ ضمانتی وجود ندارد که اپ‌های خارجی روزی در ایران فیلتر نشوند و بستر کسب‌وکار شما به شکل ناگهانی تا پای نابودی برود! این نگرانی حتی درباره‌ی اپلیکیشن اینستگرام نیز وجود دارد. پس وقت آن است که خودتان یک اپلیکیشن برای کسب‌وکارتان طراحی کنید تا در صورت فیلتر شدن برنامه‌های خارجی، پلتفرم مختص به خودتان را برای فروش و ارتباطی نزدیک‌تر با مشتری داشته باشید.

همانطور که بالاتر اشاره کردیم تعداد افرادی که از گوشی‌‌های هوشمند استفاده می‌کنند روز به روز در حال افزایش هستند در همین راستا، کسب‌وکارهایی رشد خواهند کرد که از این تکنولوژی برای برقراری ارتباط موثر و سریع‌تر با سرنخ‌های احتمالی استفاده کنند. خوشبختانه ساخت اپلیکیشن مانند گذشته سخت و زمان‌بر نبوده و اکنون می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن،در شرکت نرم افزاری معتبر کامل‌ترین اپ‌‌ها را طراحی کنید.

پس اگر همچنان با این سوال مواجه هستید که چرا باید برنامه نویسی و پیاده سازی اپلیکیشن موبایل داشته باشیم، به بازار بالقوه‌‌‌ای که برای‌تان به وجود آمده فکر کنید و هرچه زودتر به فکر طراحی اپلیکیشن موبایل برای کسب‌وکارتان باشید.